Laserové operace očí | Oční klinika Zlín

LASEROVÉ OPERACE OČÍ

Operace očí pomocí excimerového laseru byla zavedena v roce 1988. V současné době ji lze použít k odstranění všech typů dioptrických vad. Tato, ve světě velmi populární, progresivní metoda je neustále zdokonalována a zpřesňována. Původní PRK doplnil LASIK, Lasek, Epi-LASIK a v neposlední řadě SBK. Ve světě jsou laserové korekce velmi populární. Ročně je např. podstupuje 750 tisíc Američanů. V naší zemi a vlastně i ve střední Evropě zavedl tuto laserovou metodu v roce 1991 nynější přednosta Oční kliniky Zlín Doc. MUDr. Mgr. Zdeněk Smečka, CSc. Do současné doby operoval více jak 35 tisíc pacientů se všemi typy dioptrických vad.

Doc. MUDr. Mgr. Zdeněk Smečka, CSc. do současné doby operoval více jak 35 tisíc pacientů se všemi typy dioptrických vad.

Princip laserové operace očí

Laserový zákrok spočívá v přetvarování povrchu rohovky laserovým paprskem a tím ve změně lomivosti rohovky. Rohovka krátkozrakého oka se v centru oplošťuje, u dalekozrakosti se stane naopak strmější přetvarováním periferie rohovky. U astigmatizmu se vyrovnají původně rozdílné poloměry zakřivení.

Laserová operace se provádí ambulantně a je nebolestivá. Ke znecitlivění oka se používají anestetické kapky.

Úspěšnost laserové operace očí

Pravděpodobnost přesnosti plánového výsledku zejména u nižších dioptrií je velmi vysoká, devadesát procent operovaných pacientů vidí po operaci bez dioptrií 100% a lépe než před operací s brýlemi. Velmi jemný povrch laserem přetvarované rohovky zaručuje velkou stabilitu nálezu a minimální riziko pooperačních komplikací při hojení.

Pro koho je operace očí vhodná a pro koho není?

Laserová operace není vhodná v těhotenství. U pacientů s diabetem, šedým a zeleným zákalem a u některých onemocnění rohovky vhodnost či nevhodnost zákroku posoudí vyšetřující lékař. Kojícím matkám se doporučuje přerušit kojení na dobu pooperační aplikace očních kapek.

Krédem naší kliniky je spolehlivost, důvěryhodnost a vědomí osobní odpovědnosti.

Předoperační a pooperační péče

Při předoperačním vyšetření má pacient možnost položit vyšetřujícímu lékaři otázky, které mu pomohou plně pochopit průběh a princip laserového zákroku. Stejně tak jsou probrána i případná úskalí zákroku. Pooperační kontroly jsou velmi důležité, stejně jako přesné dodržování naordinované pooperační léčby. Všechny laserové operace očí provádí přednosta kliniky doc. Smečka.

Krédem naší kliniky je spolehlivost, důvěryhodnost a vědomí osobní odpovědnosti.

Dotaz/Konzultace

Jméno:
Město:
Věk*:
Příjmení*:
Telefon:
E-mail*:

Oční vady:

Krátkozrakost
Dalekozrakost
Brýle na čtení
Jsem po operaci očí
Vetchozrakost
Astigmatismus
Šedý zákal
Tupozrakost
Léčím se se sítnicí
Jsem po úrazu oka

Poznámky:

Souhlas se zpracováním osobních údajů
Odesláním tohoto formuláře výslovně souhlasím se zpracováním mých osobních a kontaktních údajů a s jejich využitím pro zasílání obchodních a reklamních sdělení Oční kliniky Zlín (Z.O.C. SE). Tento souhlas mohu kdykoliv písemně odvolat.